Bezpečnostní mlha

Alarm - bezečnostní mlha - začátek
alarm je spuštěn
Alarm - bezečnostní mlha - první fáze
po 5 sekundách
Alarm - bezečnostní mlha - již nejde skoro nic vidět
po 10 sekundách
Alarm - bezečnostní mlha - viditelnost 30 cm
po 20 sekundách

Jak funguje bezpečnostní mlha

Podle statistik policie nejvíce škody pachatel provede během prvních několika minut od vloupání či přepadení, proto je nejdůležitější rychlá reakce.

Pokud někdo vnikne do Vašeho objektu, aktivuje se generátor mlhy. Místnost se během několika vteřin zaplní hustou, bílou mlhou. Viditelnost se sníží na méně než 30 cm. Protože zloděj nic neuvidí, raději uteče.

Mlha se vytváří z tekutiny pomocí speciálního generátoru mlhy. Poté se mlha vysoce výkonným čerpadlem vypustí do hlídaného prostoru. Na obrázcích vlevo vidíte, jak se postupně místnost zaplní mlhou tak, že není nic vidět.

Spuštění systému

Bezpečnostní mlha se může spuštět automaticky pomocí alarmu, který je v objektu instalován. Pokud je přítomna také obsluha, může mlhu spustit ručně stiskem tlačítka na ovladači. Nabízíme také bezdrátové ovladače, které má obsluha neustále u sebe. Jednoduchým stiskem tak ochráníte jak majetek, tak své bezpečí.

Doplňky systému

Stroboskop a siréna jsou dva doplňky bezpečnostní mlhy. Stroboskop bliká velice rychle a hodně intenzivním světlem, takže útočník se ještě více dezorientuje v prostoru. Vysokofrekvenční siréna pak znemožní jakýkoli fyzický útok, protože zvuk je hodně agresivní.

Bezpečnost systému

Bezpečnostní mlha je v podstatě vodní pára. Nehrozí tedy naprosto žádné kontaminace prostoru. Mlha není také zdravotně závadná i pro osoby s horším zdravotním stavem. Dýchání není žádným způsobem omezeno. Dokonce i když máte v místnosti velice důležité dokumenty nebo elektronické zařízení, bezpečnostní mlha je nijak nepoškodí. Potraviny také nejsou znehodnoceny, stačí je omýt pod tekoucí vodou. Protože se mlha vyrábí z vodní nádrže, nehrozí také nebezpečí výbuchu, protože zařízení nemá žádnou tlakovou nádobu na plyn.

Bezpečnostní mlha je založena na výrobě páry z tekutiny, složené převážně z glykolu. Glykol je chemická látka, která je běžnou součásní nejrůznějších potravin. Například zubní pasta nebo deodorant glykol také obsahuje. Proto je použití bezpečnostní mlhy naprosto bezproblémové.

Zadat poptávku ZDARMA

Položky označené *
je nutno vyplnit